Koninklijke schutterij St. Sebastiaan Heerlerheide


29 Juni: 3e bondsfeest te Vaesrade.


Bondsfeest Vaesrade

Zondag 29 juni vond het 3e bondsfeest van dit seizoen in Vaesrade.

Het was warm, heel warm!! Ondanks dat stond er wel een bondsfeest in Vaesrade gepland. Helaas is er in onze optiek veel te weinig ingespeeld op de omstandig én mogelijkheden. De optocht route van deze dag was lang met veel hoogtemeters, terwijl er toch mogelijkheden genoeg waren om de optocht flink in te korten tot ongeveer 400 meter in een vlak parcour. Dat was lang genoeg geweest voor deze extreme omstandigheden.

Vol goede moed zijn wij toch aan de dag begonnen, weer in fijne samenwerking met de schutterij van Heerlen!
Daarnaast waren er veel feestelijkheden: onze keizerin maakte haar debuut en het keizerpaar straalde dan ook gedurende de dag. Ook maakte Marie-José haar opwachting als schutterskoningin. Gevolgd door nog een schutterskoningin: Marian Kwakkelaar van Heerlen.
We waren aanwezig bij de opening, helaas zorgde dit na een onwelwording, voor de eerste uitvaller binnen onze schutterij. Erna volgde de optocht, die zoals gezegd zwaar en lang was, dit resulteerde in een aantal schutters die onwel werden. En de berg terug omhoog zorgde voor heel wat afvallers binnen onze eigen schutterij.
Tijdens het defilé kwam er een ambulance langs om een schutte-broeder te ondersteunen verderop in de optocht. Dit maakte dat we het defilé mochten overdoen, het applaus was hartverwarmend.
In combinatie met de Stadsschutterij hadden we deze keer de Oude Exercitie beoefend.

Na de optocht hebben we ook nog aan de nodige wedstrijden meegedaan wat resulteerde in de volgende prijzen:

4e beste bordjesdrager (Heerlen)
Ereprijs Beste Presentatie
2e prijs Beste Defilé
Ereprijs Modelste Generaal, Paul Hazen
1e prijs jeugdschieten persoonlijk (Cassidy, Heerlen)
2e prijs schieten zware buks 3-tal (Heerlen)

Tijdens dit bondsfeest zijn ook 2 filmpjes gemaakt:
Filmpje 1
Filmpje 2




Meer foto's in de galerij